Przejdź do głównej zawartości

Zawód operator obróbki skrawaniem - czy warto?


Osoba, która stoi przed wyborem swojej ścieżki zawodowej i co za tym idzie - szkoły lub po prostu osoba już pracująca, ale chcąca się przekwalifikować, może zadawać sobie pytanie: "Czy warto zostać operatorem obróbki skrawaniem?".



Czy znajdę pracę?

Na rynku pracy jest mnóstwo ogłoszeń dla ludzi chętnych pracować jako operator obrabiarek sterujących, więc nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Obróbka CNC obecnie jest gałęzią przemysłu, która się prężnie rozwija i dlatego w przyszłości także nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy.

Gdzie nauczyć się fachu?

Jeśli stoimy przed wyborem szkoły to sprawa jest prosta - zawodówka lub technikum o profilu obróbka metali czy operator obrabiarek skrawających. Dla tych, którzy chcą się przekwalifikować, także nie ma problemu, bo jest wiele firm, które nas podszkolą od zera lub wyślą na szkolenia.

Ile zarobię?

Na początku stawki będą średnie, ale z czasem będzie tylko lepiej. Wiadomo, że im jesteśmy lepszymi fachowcami, tym będziemy więcej zarabiać. Dlatego warto się ciągle doskonalić.


Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno warto zostać operatorem obróbki skrawaniem… Specjaliści w tej dziedzinie są po prostu rozchwytywani. Firmy ich zatrudniające muszą ciągle dbać nie tylko o komfort pracy ale i także jakość używanych narzędzi. Tymczasem w ofercie Centrum Techniki MACRO http://macro.net.pl/ można znaleźć m.in.: frezy cnc, narzędzia do obróbki metalu, narzędzia do skrawania i wiele innych. W swoich działaniach centrum uwzględnia specyfikę produkcji klienta i oferuje indywidualne rozwiązania będące w stanie zaspokoić nawet najwyższe wymagania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno warto jeśli kogoś interesuje obróbka metali. Jest to dobra praca i można się rozwijać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak działa cięcie laserem?

Cięcie laserem to nowoczesna metoda, która do cięcia wykorzystuje, jak wskazuje nazwa, promień lasera i gaz techniczny mający dużą czystość. W zależności od mocy danego urządzenia przeprowadza się następujące rodzaje cięcia: metodą sublimacji, spalania, stapiania.

Metody spawania

Spawanie to łączenie materiałów pod wpływem prowadzenia ciepła, które powoduje stopienie brzegów i ich złączenie. Z poniższego wpisu dowiesz się jak dzielimy spawanie oraz jakie są metody spawania.